Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Alanya’nın 7 farklı mahallesinde yer alan toplam 12 arsayı elektronik ortamda açık artırma usulüyle satışa sunuyor. Toplam tahmini değeri 267 milyon TL’yi aşan konut imarlı taşınmazların ihaleleri 22 ve 23 Eylül 2026 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
7 MAHALLEDE MİLYONLUK TAŞINMAZLAR SATILACAK
SGK’nın yayımladığı satış ilanına göre mülkiyeti kuruma ait arsalar Oba, Çarşı, İncekum, Kargıcak, Mahmutlar, Payallar ve Telatiye mahallelerinde yer alıyor. Taşınmazların tamamının konut alanı imar durumuna sahip olduğu belirtildi. Satışa sunulan arsalar arasında en yüksek tahmini bedel, Oba Mahallesi’nde bulunan 579,02 metrekarelik taşınmaz için 72 milyon 400 bin TL olarak belirlendi. Diğer mahallelerdeki taşınmazların tahmini bedelleri ise şu şekilde sıralandı:
-
İncekum (501 m²): 8 milyon 100 bin TL
-
Kargıcak (499,99 m²): 8 milyon 500 bin TL
-
Mahmutlar (363,19 m²): 6 milyon 400 bin TL
-
Payallar (781,49 m²): 13 milyon 300 bin TL
-
Telatiye (1.052,98 m²): 12 milyon 700 bin TL
Alanya’daki 12 arsanın yanı sıra Manavgat’ta da 1 taşınmazın aynı kapsama dahil edildiği ve Antalya genelinde satışa çıkan toplam 13 taşınmazın tahmini değerinin 267,2 milyon TL olduğu açıklandı.
SATIŞLAR ELEKTRONİK PORTAL ÜZERİNDEN YAPILACAK
İhaleler tek bir günde tamamlanmayacak. İlk grup arsalar için açık artırma 22 Eylül 2026 tarihinde, ikinci grup taşınmazlar için ise 23 Eylül 2026 tarihinde düzenlenecek. 23 Eylül’deki ihalelerde teklif açılış saatleri 08.30 ile 09.45 arasında gerçekleşecek. SGK Elektronik Satış Portalı üzerinden açık artırma yöntemiyle yapılacak ihalelere katılım sağlayacak kişiler için taşınmazın değerine göre geçici teminat şartı aranacak. Detaylı şartname ve taşınmaz bilgilerine portal üzerinden erişilebilecek.